Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024 20:45

Βαριά ήττα για τον Απόλλωνα Χαλανδρίου από τον Πανερυθραϊκό

Απόλλων Χαλανδρίου - Πανερυθραϊκός 0-7

Δεν είναι τυπογραφικό λάθος: τη βαρύτερη ήττα της σύγχρονης ιστορίας του υπέστη ο Απόλλωνας.

Σε ένα παιχνίδι που άρχισε με 30 λεπτά καθυστέρηση, με τον διαιτητή να κρίνει πως ήταν εφικτό να διεξαχθεί σε αγωνιστικό χώρο πισίνα, ό,τι θα μπορούσε να πάει στραβά, πήγε για την ομάδα μας.

0-1 σε στατική φάση στο 17', 0-2 στο 19', 0-3 στο 20'. Οι πρώτες τρεις τελικές, έγιναν ισάριθμα γκολ σε τρία λεπτά για τον Πανερυθραϊκό. Το ένα λάθος διαδεχόταν το άλλο: 0-4 στο 29', 0-5 στο 39', σκορ ημιχρόνου.

Πέναλτι στο 49' για τον Απόλλωνα, εκτελεί συρτά ο Μήτρου, η μπάλα κολλάει στα νερά. Χαμένο τετ α τετ του Αλεξανδράκη στο 56', 0-6 με πέναλτι στο 60', 0-7 σε κόρνερ στο 83'.

Η ομάδα δεν θα κριθεί από ένα πολύ κακό παιχνίδι, το χειρότερό της των τελευταίων χρόνων. Ολοι γνωρίζουν ποια είναι και τι μπορεί να κάνει.

Τη Δευτέρα επιστρέφει στη δουλειά, για να κλείσει όπως της αξίζει το 2019 στην έδρα του Παπάγου.

Πάμε Απολλωνάρα!

ΑΠΟΛΛΩΝ: Καλλιαμπάκος, Παπαδάκης, Κουστουμπάρδης, Ψάλλας (46' Κούκος), Παπαδόπουλος (46' Κουτσογκίλας Ε.), Αγκόλι, Σταμάτης, Κουτσογκίλας Π., Αλεξανδράκης (89' Στεργιώτης), Μήτρου (77' Καλημέρης), Παπουτσής.

Πηγή: apollonhalandriou.gr