Συνεχίζοντας σε αυτό τον ιστότοπο αποδέχεστε τη χρήση των cookies όπως αυτή περιγράφεται στην πολιτική των cookies.

 για Νewsletter    

Εκτύπωση

Οι ομάδες μπάσκετ Ανδρών και Γυναικών του Χαλανδρίου και οι αντίπαλοί τους

on .

basket xalandri

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις για τα πρωταθλήματα καλαθοσφαίρισης 2019-2020, με την ανδρική ομάδα του ΑΟΚ Χαλάνδρι να πρωταγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής Κατηγορίας, ενώ οι ομάδες Φιλοπρόοδος Όμιλος Τούφας Χαλανδρίου, Α.Ο. Τριφυλλιακός Πολυδρόσου, Γυμναστικός Σύλλογος Προμηθέας Χαλανδρίου, Γυμναστικός Σύλλογος Χαλανδρίου και Πρότυπο Αθλητικό Κέντρο Χαλανδρίου να συμμετέχουν στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑ.

Δύο γυναικείες ομάδες θα μας εκπροσωπήσουν στο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ, ο Γ.Σ. Προμηθέας Χαλανδρίου και ο Φ.Ο. Τούφας Χαλανδρίου.

Αναλυτικά οι ομάδες μπάσκετ του Χαλανδρίου και οι αντίπαλοί τους:

ΑΝΔΡΕΣ 

Α.Ο.Κ. ΧΑΛΑΝΔΡΙ - Γ' Εθνική - 1ος όμιλος 

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ 
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ 
ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 
ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ 
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ 
ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ 
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 

Α.Ο. Τριφυλλιακός Πολυδρόσου & Φ.Ο. Τούφας Χαλανδρίου - Γ' ΕΣΚΑ - 1ος όμιλος

ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. 
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ 
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 
ΑΟ ΝΗΡΕΥΣ 
ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ 
ΑΟ ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ 
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ

Γ.Σ. Προμηθέας Χαλανδρίου - Γ' ΕΣΚΑ - 2ος όμιλος

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 
Σ.Κ. ΑΝΟΙΞΗΣ 
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 
ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 
ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡ. 
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 

Γ.Σ. Χαλανδρίου - Δ' ΕΣΚΑ - 2ος όμιλος

ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 
ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛ. 
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 
ΝΟ ΣΑΡΩΝΙΔΟΣ 
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡ. 
ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ. 
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Π.Α.Κ. Χαλανδρίου - Δ' ΕΣΚΑ - 4ος όμιλος

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ. ΔΑΦΝ. 
ΓΣ ΑΡΙΩΝ 
ΑΘΛΗΤΗΣ 
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 
ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 
ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ  

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 

Γ.Σ. Προμηθέας Χαλανδρίου - Α' ΕΣΚΑ

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 
ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

Φ.Ο. Τούφας Χαλανδρίου - Β' ΕΣΚΑ

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 
ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛ. 
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ. ΔΑΦΝ. 
ΑΣ ΕΚΠΑΙΔ.ΚΩΣΤΕΑ-ΓΕΙΤΟΝΑ 
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 
ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 
ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ. 
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 
ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

Ευχόμαστε καλή αγωνιστική περίοδο σε όλες τις ομάδες της πόλης μας, με εντυπωσιακό και ανταγωνιστικό μπάσκετ, υγεία και χωρίς τραυματισμούς!!

Πρόγραμμα αγώνων ΕΟΚ 

Πρόγραμμα αγώνων ΕΣΚΑ