Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024 23:23

Νικών συνέχεια για την ομάδα βόλεϊ Γυναικών του ΠΑΚ Χαλανδρίου

pak xalandriou magkoufana

Με μέτρια εμφάνιση και νίκη, συνέχισε στο Πρωτάθλημα η Γυναικεία oμάδα Βόλεϊ του Π.Α.Κ Χαλανδρίου, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής, του Α' ομίλου, του Πρωταθλήματος της Β' Εθνικής Κατηγορίας, που εντός έδρας αντιμετώπισε την oμάδα της Α.Ε. «Αθηνά Μαγκουφάνας 2004».

Αναλυτικά η ανακοίνωση του Συλλόγου:

Οι ελάχιστοι φίλαθλοι του Αθηναϊκού Βόλεϊ, που βρέθηκαν τη Δευτέρα 14 Γενάρη 2019, στο κλειστό γυμναστήριο "Μάρκος Παπαδάκης" του Χαλανδρίου, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ένα ικανοποιητικό θέαμα.

Η γηπεδούχος oμάδα, παρά το γεγονός ότι έχασε το πρώτο σετ, ανέκτησε τις δυνάμεις της και κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 3-1 και σετ (17-25, 25-19, 25-19, 25-19).

Η oμάδα του Π.Α.Κ. Χαλανδρίου, χωρίς να φθάσει στην αναμενόμενη απόδοσή της, πήρε το τρίποντο της νίκης και διατήρησε το προβάδισμα στον βαθμολογικό πίνακα.

Ευχόμαστε στην ανταγωνιστική ομάδα της Μαγκουφάνας καλή συνέχεια στο Πρωτάθλημα.

Καλή η διαιτησία των κ.κ. Φανής Οικονομοπούλου, Σαράντη Προκοπίου και Νένας Νυδριώτη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Π.Α.Κ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ: Προπονήτρια: Έφη Μαρτσουκάκη. Αθλήτριες: Κατερίνα Γεωργιάδη (λ), Στεφανία Μαυράκου, Ελένη Χάλαρη, Έφη Κωτούλα, Νάντια Ιμπραχήμ, Δάφνη Καλύβα, Κάτια Παπαθανάση, Χριστίνα Πασιαλή (λ), Κωνσταντίνα Μιχαηλίδη, Αγγελίνα Δορμπαράκη, Μαρικρίστα Μαγκανάρη, Μαρία Βελισσάρη-Λυμπερίδου, Ιωάννα Διαμαντοπούλου.

Α.Ε. ΑΘΗΝΑ ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑΣ: Προπονητής: Δημήτρης Σούμπασης. Αθλήτριες: Ι. Βασιλοπούλου (λ), Θ. Γιαννιτσοπούλου (λ), Σ. Κοκλανάκη, Ο. Κυριαζή, Α. Κυριακοπούλου, Α. Λιούκα, Α. Πανταζοπούλου, Α. Κόμνου, Ε. Λεκατσά, Ο. Σπυροπούλου, Μ. Σταματίου, Α. Δόξα, Ζ. Παναγοπούλου.